AKTUALNOŚCI

 

 

1.3 mln zł z UE dla strzegomskich maluchów! 
(13.09.2018)

A A A

Gmina Strzegom zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Województwo Dolnośląskie i otrzymała dotację w wysokości ponad 1,3 mln zł na wyposażenie i roczne funkcjonowanie nowo budowanego przedszkola integracyjnego przy ulicy Kościuszki.

Przedszkole rozpocznie swoją działalność z dniem 1 września 2019 roku. - Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego sfinansujemy wyposażenie pomieszczeń i nie będą to tylko meble, czy zabawki. Zakupimy również pierwszą w gminie "podłogę interaktywną", wspomagającą m.in. zajęcia ruchowe przedszkolaków, spostrzegawczość i koordynacje wzrokowo-ruchową. Dotacja umożliwi również pokrycie znacznej części kosztów działalności przedszkola w pierwszym roku jego funkcjonowania. Zorganizowane zostaną ponadto zajęcia specjalistyczne-korekcyjno- kompensacyjne, terapeutyczne, logopedyczne oraz zajęcia dodatkowe - "Kreatywny przedszkolak",
"Mały wielki artysta", "Mały olimpijczyk", "Robotyka i proste programowanie" - informuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Postępowanie rekrutacyjne do nowego przedszkola prowadzone będzie w terminach wskazanych na początku 2019 roku przez burmistrza.

 

 


do góry  |