AKTUALNOŚCI

 

Zacięta rywalizacja młodych anglistów! 
(30.11.2018)

A A A

W czwartek, 29 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się już VI Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z gminy Strzegom. Wszystkich uczestników powitała dyrektor Katarzyna Wójcik.

Najlepsi angliści z każdej szkoły mieli za zadanie rozwiązać test gramatyczny, rozwiązać zadanie ze słuchu, wykazać się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, popisać się znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom kompetencji, a różnice między ich wynikami były niewielkie.

Ostatecznie najlepszą anglistką w naszej gminie okazała się Hanna Prokop z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu, której opiekunką jest Dorota Mazurek. Drugie miejsce zajęła Nina Gradowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach, której opiekunem jest Piotr Szmidt. Trzecią lokatę osiągnęła Zofia Piekielny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu, której opiekunką jest Gertruda Dudzik.

Dziękujemy burmistrzowi Strzegomia - Zbigniewowi Suchycie za ufundowanie nagród. Dziękujemy Radzie Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

Piotr Szmidt
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Stanowicach

 

   

   

   

 


do góry  |