AKTUALNOŚCI

 

Judocy AKS-u wysoko w klasyfikacji generalnej SUPER LIGI 
(03.12.2018)

A A A

17 listopada br. w Sobótce odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu SUPER LIGI JUDO. Ponad 750 zawodników stoczyło ostatnie walki sezonu. W całym turnieju sklasyfikowanych zostało 46 drużyn z Polski i za granicy.

W każdym z czterech turniejów sekcję JUDO AKS-u Strzegom reprezentowało ponad 40 zawodników. Po ostatnim finałowym starcie w klasyfikacji generalnej nasza sekcja uplasowała się na 5. miejscu. 10 miejsce z ubiegłego roku zostało poprawione aż o pięć lokat. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszych judoków, co pokazuje że jesteśmy piątą siłą w judo. Zwycięzcą turnieju została sekcja judo iSumo MKS Juvenia Wrocław/KS Gwardia Wrocław, drugie miejsce przypadło Judo Tigers, zaś trzecie - Klub Judo Wrocławskie Stowarzyszenie Sportowe WINNER.

Lokatę tę zawdzięczamy sportowej postawie, dobremu wytrenowaniu, mozolnym treningom i ogromnemu zaangażowaniu w walkach. Dobre przygotowanie i chęć zdobywania punktów dla sekcji przełożyło się na następujące miejsca na podium.

Miejsce I zdobyli: Urszula Strzelecka, Olivia Piątek, Amelia Pietkiewicz, Kacper Gębala, Maja Oleksyk, Nina Romanowska, Jakub Zalas, Dariusz Kuś i Martyna Janaszek
Miejsce II zajęli: Bartosz Tokarski, Ilia Ciara, Olivier Kubanek, Kacper Przepłata, Bartosz Górski, Wojciech Zontek, Maximilian Gnitecki, Wiktoria Waszczak, Gracjan Maciejewski, Zuzanna Kamińska i Gracjan Poterała
Miejsce III wywalczyli: Lena Szapańska, Julia Jaworska, Wojciech Rasławski, Wiktor Krysztoforski, Leopold Bartosik, Michał Molis, Karol Górski i Mateusz Pakla.
Trochę mniej szczęścia mieli, plasując się na 4. miejscu: Dorian Matusiewicz, Zofia Gil, Karol Okuniewicz, Krzysztof Pawlica, Barbara Dworak, Gabriella Gołębczyk, Michał Przytocki, Dorian Constantino-Śledziński, Tymon Pasławski i Nikola Kamińska.

Gratulujemy naszym judokom ogromnego sukcesu i życzymy wytrwałości na treningach i dalszych sukcesów. Natomiast trenerom: Józefowi Smoterowi, Krzysztofowi Poterale i Pawłowi Lasocie życzymy ogromnej cierpliwości. Ponadto dziękujemy rodzicom za ogromny doping i wsparcie swoich pociech.

Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.

 

   

   

   

   

 


do góry  |