AKTUALNOŚCI

 

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II 
(03.12.2018)

A A A

28 listopada br. w świetlicy wiejskiej w Goczałkowie odbył się „Wieczór z poezją Karola Wojtyły/ Jana Pawła II i piosenką dla Niego”. Święty Jan Paweł II zgromadził tego dnia młodzież i dzieci, zaproszonych gości, społeczność lokalną i poza lokalną, łącznie 84 osoby. Organizatorem spotkania jest goczałkowska szkoła, która tę tradycję pielęgnuje od 2006 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II, a dziś w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Goczałkowie.

Uczestnicy poetyckiego wieczoru mieli okazję przeżyć kolejną niezwykłą chwilę spotkania z Janem Pawłem II w jego bogatym dorobku literackim. To jedna z wielu podejmowanych inicjatyw w ramach zadań ujętych w Projekcie Patronackim Szkoły. Wiersze i piosenki prezentowało 28 uczniów z placówek oświatowych: z Kostrzy, Jaroszowa, Budziszowa Wielkiego i Goczałkowa. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: ks. dr Marek Korgul, dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej; ks. Krzysztof Zieliński, proboszcz z Goczałkowa; Barbara Asynger, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Goczałkowie; Halina Wydmuch, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy; Małgorzata Zaremba, dyrektor Szkół Specjalnych w Strzegomiu; Krzysztof Grondowski, radny Rady Miejskiej w Strzegomiu i sołtys wsi; Jerzy Radom, dyrektor Serwisu Maszyn Górnictwa Skalnego w Jaworze; Władysław Jawilak, kierownik Gospodarstwa Doświadczalnego w Górnym Goczałkowie; Sylwester Treter, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej; Andrzej Herbik, kierownik zespołu Goczałkowianie; przedstawiciele Rady Sołeckiej; Rady Parafialnej; Rady Rodziców; katecheci z poszczególnych placówek; nauczyciele; nauczyciele emeryci oraz rodzice występujących uczniów.

Wystrój świetlicy, piękna sceneria, półmrok, wiele zapalonych świec pod portretem Jana Pawła II oraz pokaz multimedialny podczas prezentacji utworów, przeplatanych śpiewem ulubionych pieśni Ojca Świętego i dedykowanych jemu dostarczyły niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Uczestnicy spotkania zostali poczęstowani herbatą, kawą, słodyczami oraz „papieskimi kremówkami”. Uczniowie recytujący wiersze znakomicie poradzili sobie z tak trudną do interpretacji poezją, a prezentowane utwory o naszym papieżu były pięknym świadectwem jego niezwykłej osoby.

Na zakończenie spotkania dyrektor Barbara Asynger wręczyła pisemne podziękowania katechetom: Marii Sobańskiej, Helenie Maściuch, Ewie Miałkowskiej, Tomaszowi Dziurli za przygotowanie uczniów do występu, a recytatorom i śpiewającym za piękny występ. Ks. Marek Korgul i dyrektorzy szkół wyrazili wdzięczność za zaproszenie, podziw dla recytujących i śpiewających oraz uznanie dla organizatorów.

Ewa Miałkowska
Organizator spotkania

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

do góry  |