AKTUALNOŚCI

 

Otrzęsiny i wybory SU w LO!
(03.12.2018)

A A A

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu są otrzęsiny klas pierwszych oraz demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego.

W tym roku zaszczyt przeprowadzenia otrzęsin przypadł klasie II a. Drugoklasiści z klasy humanistycznej postawili w tym roku na konwencję muzyczną. I faktycznie, muzycznych wrażeń (i nie tylko) nie zabrakło. Pierwszoklasiści mieli możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach – śpiewaniu karaoke, karmieniu drugiej osoby z opaską na oczach oraz odgadywaniu postaci z bajek. Nasi młodsi koledzy mogli również wcielić się w stylistów – jednym z zadań było również wystylizowanie swojego kolegi z klasy. W wyłonieniu zwycięzców konkurencji pomagali niezastąpieni jurorzy: czas i publiczność zgromadzona w auli. Otrzęsiny uświetnił również występ muzyczny gościa specjalnego – Eda Sheerana, w którego wcielił się Alan Tułacz. Po długich i wyczerpujących konkurencjach przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzcy. Została nim klasa I c, która w przyszłym roku, wraz z wychowawczynią Sylwią Glazer, będzie mogła przywitać nowych pierwszoklasistów w gronie uczniów strzegomskiego LO! Licealistom z klasy matematyczno-fizycznej serdecznie gratulujemy!

W czasie otrzęsin zostały również ogłoszone wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą SU została Zofia Podkówka z klasy II c, a wspomagać ją będzie wiceprzewodniczący – Bartłomiej Wójtowicz z klasy I c. Pieczę nad młodymi samorządnymi sprawować będzie ponownie Lucyna Miłek! Marcel Zabijak z klasy III b, wraz ze swoimi kolegami z poprzedniego Samorządu Uczniowskiego, podziękował za owocną współpracę. To był ciekawy i bardzo emocjonujący dzień.

Alan Tułacz

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 

 
 


do góry  |