AKTUALNOŚCI

 

Kolejna rocznica stanu wojennego 
(18.12.2018)

A A A

13 grudnia br. minęło 37 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W Strzegomiu tradycyjnie w tym dniu odbyły się uroczystości upamiętniające tę smutną kartę historii Polski.

W strzegomskiej Bazylice Mniejszej odbyła się msza św. w intencji ofiar stanu wojennego, osób pokrzywdzonych i represjonowanych oraz naszej Ojczyzny. W nabożeństwie odprawionym przez ks. prałata Marka Babuśkę, ks. kanonika Marka Żmudę i ks. Kamila Pawlika uczestniczyły władze samorządowe Strzegomia, zaproszeni goście, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu, organizacje polityczne oraz strzegomska społeczność.

Po zakończeniu czwartkowego nabożeństwa uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Św. Jana Pawła II, gdzie m. in. wspólnie odśpiewano hymn państwowy i odmówiono modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Jeden z organizatorów wydarzenia - radny RM w Strzegomiu Roman Asynger, a także radny wojewódzki Tytus Czartoryski stwierdzili, że była to najczarniejsza, jedna z najbardziej haniebnych i tragicznych dat w historii naszej Ojczyzny. Podkreślali również niezłomność polskiego duchowieństwa, które było szczególnie represjonowane i prześladowane przez ówczesne władze.

Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod pomnikiem papieża.  

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 do góry  |