AKTUALNOŚCI

 

Jasełka bożonarodzeniowe u emerytów i rencistów 
(19.12.2018)

A A A

Tradycyjnie na spotkaniu środowym - 12 grudnia - Amatorska Grupa Teatralna przedstawiła jasełka bożonarodzeniowe. Sposób przekazu treści spowodował wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki.

Uroczystości przyglądali się zaproszeni goście: ks. proboszcz Marek Żmuda, zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski oraz dyrektorzy i kierownicy instytucji samorządowych. Po zakończeniu występu Krystyna Michniewicz podziękowała artyście Rafałowi Oryńczukowi za oprawę muzyczną i artystyczną oraz wszystkim za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Następnie ks. proboszcz Marek Żmuda poprowadził uroczystość opłatkową. Była wspólna modlitwa, kolęda "Wśród nocnej ciszy'', dzielenie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń świątecznych i noworocznych. Potem wszyscy zasiedli do stołów zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, które wszystkim bardzo smakowały. Spotkanie było niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla zaproszonych gości oraz uczestników.

Grupa Teatralna z jasełkami wystąpiła 13 grudnia na spotkaniu wigilijnym w Krzyżowej w ramach Rządowego Programu ASOS oraz 14 grudnia w Domu "Senior Wigor''. Aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności, niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Występujący otrzymali gromkie brawa. Było mile, świątecznie i uroczyście.

Spotkania przedwigilijne mają szczególny urok i znaczenie, bowiem okazujemy sobie nawzajem dobre słowa i życzenia.

 

   

   

 


do góry  |