AKTUALNOŚCI

 

Jubileusz 20-lecia PSP im. Adama Mickiewicza w Olszanach 
(27.12.2018)

A A A

W piątek, 14 grudnia 2018 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach obchodziła
20-lecie nadania imienia Adama Mickiewicza. Ten wybitny Polak, wielki poeta i patriota napawa dumą kolejne pokolenia Polaków. Zgodnie z tradycją Dzień Patrona obchodzony jest przez społeczność szkolną bardzo uroczyście.

Podczas tegorocznego spotkania nie zabrakło wielu znakomitych gości. Na ręce dyrekcji życzenia złożyli: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, naczelnik Wydziału Oświaty - Urszula Podsiadły-Szubert, dyrektorzy placówek kulturalnych oraz szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy. Na uroczystości nie zabrakło też radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu, sołtys Olszan Stanisławy Górskiej, obecny był również ks. proboszcz Marian Kujawski, sponsorzy i przyjaciele szkoły, emerytowani nauczyciele oraz rodzice.

Słowa poety „Miej serce i patrzaj w serce” były myślą przewodnią tegorocznej akademii.
W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, uczniowie olszańskiej szkoły przygotowali przedstawienie pt. „Świat potrzebuje wartości”. Twórczość A. Mickiewicza stale nam przypomina, że miłość, dobro i prawda to wartości uniwersalne, nieprzemijające i bardzo potrzebne we współczesnym świecie. Jest to szczególnie ważne w okresie radosnego oczekiwania na przyjęcie Pana. W swoim przedstawieniu uczniowie zachęcili widzów do głębokiej refleksji oraz przemyśleń. Była to cenna lekcja, dzięki której warto pamiętać, że zawsze jest czas na odnowienie i upiększenie naszych serc.

Po zakończeniu widowiska odbyła się licytacja ręcznie robionych przez rodziców ozdób choinkowych, z których całkiem pokaźny dochód zostanie przeznaczony na zabawę choinkową dla uczniów. Ostatnim akcentem naszego święta był przygotowany przez rodziców kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było nabyć przepiękne świąteczne stroiki i ozdoby. W czasie trwania kiermaszu każdy mógł liczyć na pyszny kawałek ciasta przygotowany przez rodziców, natomiast Renata Pawlik z restauracji „Szafir” ufundowała pyszny catering w postaci ciepłych przekąsek. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego święta bardzo serdecznie dziękujemy!

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


do góry  |