AKTUALNOŚCI

 

Ścisła współpraca z miastami partnerskimi 
(27.12.2018)

A A A

Przedstawiamy treść korespodencji, które napłynęły w ostatnich dniach z naszych miast partnerskich.

 

TORGAU

"Szanowni mieszkańcy Strzegomia, pełen wydarzeń rok dobiega końca. W tym roku miasta partnerskie Strzegom i Torgau pogłębiły współpracę przede wszystkim w dziedzinie oświaty. Intensywne rozmowy podjęliśmy już w marcu. Wiosną przedstawiciele naszych przedszkoli i szkół odwiedzili przedszkolne placówki oświatowe w Strzegomiu, a jesienią strona polska miała możliwość zapoznania się z naszą koncepcją wychowania przedszkolnego w Torgau. Drugim istotnym punktem współpracy miedzy naszymi miastami to w tym roku pogłębienie partnerstwa straży pożarnej. Szczególne znaczenie miał dla mnie fakt, że 25 kwietnia wspólnie z burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą nad brzegiem Łaby uczciliśmy moment zakończenia II wojny światowej (ELBE DAY). Słowa uznania kieruję też do wszystkich naszych polskich przyjaciół, którzy swoją obecnością przyczynili się do sukcesu naszej największej imprezy kulturalnej - "Dni Saksonii". Aura podczas Święta Granitu Strzegomskiego okazała się co prawda niezbyt korzystna, ale tym serdeczniej zostaliśmy przyjęci w Strzegomiu. Życzę państwu i państwa bliskim spokojnego Adwentu, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Romina Barth
Nadburmistrz miasta Torgau

 

HORICE

Szanowni mieszkańcy naszego miasta partnerskiego Strzegomia,

W ten adwentowy czas pragnę Państwa bardzo serdecznie pozdrowić z Hořic. Chciałbym podziękować za wzorową współpracę, jaka już od wielu lat łączy nasze miasta.
Ufam, że partnerskie relacje między Strzegomiem a Hořicami będą kontynuowane
rownież i w przyszłości.

Nasze podziękowania kieruję do włodarzy Waszego miasta, do tych wszystkich, którzy przyczynili sie do tak udanej współpracy oraz oczywiscie do wszystkich mieszkańców gminy Strzegom.

W imieniu mieszkańców Horic życzę Państwu pokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku zdrowia, szczęścia i podejmowania mądrych decyzji.

Bardzo serdecznie pozdrawiam

Wasz Aleš Svoboda - starosta Hořic

  


do góry  |