AKTUALNOŚCI

 

WOŚP w Strzegomiu - udało się zebrać blisko 44 tys. zł! 
(14.01.2019)

A A A

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzegomiu był bardzo udany. Łącznie zebrano 43.720,84 zł, czyli o ponad 14 tys. zł więcej niż przed rokiem. Celem tegorocznej edycji WOŚP było zebranie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Już od godzin porannych na ulice naszego miasta wyszło 45 wolontariuszy, aby poprosić o finansową pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących, tych najmłodszych i bezbronnych.

O godz. 15.00 w sali Strzegomskiego Centrum Kultury rozpoczęły się koncerty i licytacje. Na scenie wystąpiło w sumie ok. 400 artystów. Wśród nich były m. in.: strzegomskie przedszkolaki oraz dzieci z Rogoźnicy. Nie zabrakło przedstawicieli Akademii Ruchu i Tańca "Bans" oraz młodzieży z sekcji gitarowej SCK. Wystąpił także zespół "Ametyst". Jedną z atrakcji - podobnie jak przed rokiem - było wspólne morsowanie zorganizowane przez społeczność "Strzegomska Dwunastka" i OSP Goczałków na parkingu SCK. Tegoroczną edycję WOŚP wsparła również Strzegomska Grupa Motocyklowa.

Licznie przybyła publiczność chętnie brała udział w licytacjach. Oprócz gadżetów WOŚP (kalendarze, koszulki itp.) można było wylicytować także słodycze, misie, maskotki, talony na masaże, dekoracje ścienne, haftowane obrazy, czy też granitową biżuterię.

O godz. 20.00 widownia - zamiast sztucznych ogni - mogła obejrzeć pokaz światła na scenie SCK.

 

Strzegomskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowanie wspaniałej strzegomskiej młodzieży - wolontariuszom, licytującym, ale też i darczyńcom. SCK dziękuje mieszkańcom Strzegomia za okazane serce, życzliwość i pomoc. Zapraszamy do udziału już za rok.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


do góry  |