AKTUALNOŚCI

 

"Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne" w Olszanach 
(24.01.2019)

A A A

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne zorganizowane w świetlicy wiejskiej przez Sołtysa i Radę Sołecką w dniu 13.01.2019 r. to już tradycja. Z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. A program bogaty. Najważniejsze zawsze są "Jasełka" w wykonaniu uczniów naszej szkoły, w tym roku tych najmłodszych z I, II i III klasy. Urzekająco piękne i wdzięczne. Przygotowania kosztowały niemało trudu dzieci, nauczycieli i rodziców (odpowiednie anielskie stroje). Dziękujemy!

Zespół "Olszaniacy" zaprezentował kolędy i pastorałki mało znane, dzięki temu ciekawe. Natomiast w wykonaniu Asi Kurek (córki Anny Kurek z domu Cholewa) usłyszeliśmy starsze kolędy zagrane na skrzypcach - rzewnie i wzruszająco.

Z dużym zaciekawieniem oczekiwano na rozszerzoną prezentację multimedialną "Olszany - ocalić od zapomnienia" przygotowaną przez naszą młodą mieszkankę - Magdę Topę. Podobnie jak pierwsza pokazana 10.11.2018 r. podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wywołała wiele komentarzy, wzruszeń, uśmiechów, łez i zdziwienia. Tak rzeczywiście było? To Ty? To Ja?! Bardzo dziękujemy Magdzie za ogromny trud realizacji filmu. Jest to nowoczesne podejście do tematu, które wzbogaca program przywracania pamięci o wsi i jej mieszkańcach rozpoczęty w 2015 roku wystawą plenerową podczas Dożynek Wiejskich.

Jak co roku złożyliśmy sobie życzenia i podzielili się opłatkiem a także skosztowali barszczu z uszkami, ciast i innych pyszności przygotowanych przez sołtysa, trzy Marysie: Kościelną, Topę i Kotabę i dwie Danuty: Ziębę i Moskwę. Dziękujemy za pomoc przy organizacji tego ciepłego i serdecznego spotkania świetliczance Małgosi, Małgorzacie, Ani, Teresie i Jurkowi oraz Kołu Gospodyń Wiejskich "Olszanianki".

Dziękujemy za obecność z-cy burmistrza Strzegomia Wiesławowi Witkowskiemu, księdzu proboszczowi Marianowi Kujawskiemu, z-cy dyrektora PSP w Olszanach Jakubowi Janowiczowi, pani sołtys z Modlęcina i wszystkim mieszkańcom, dla których idea wspólnych spotkań opłatkowo-noworocznych stała się bliska.

Stanisława Górska - sołtys

 

   

   

   

   

   

 


do góry  |