AKTUALNOŚCI

  

 

Są pieniądze na Modlęcin! 
(19.02.2019)

A A A

Gmina Strzegom otrzymała dofinansowanie w kwocie 500 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na przebudowę świetlicy wiejskiej we wsi Modlęcin. Umowę w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu podpisali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz skarbnik gminy Lucyna Jurek.

 

W ramach projektu wykonane zostaną prace budowlane w obiekcie, w tym min. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, nowe posadzki i tynki wewnętrzne, adaptacja poddasza na cele świetlicowe, nadbudowa klatki schodowej, nowe instalacje: centralnego ogrzewania i wody, elektryczna, oddymiania, odgromowa, kanalizacyjna i wodociągowa. Docelowo w świetlicy każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać z ogólnodostępnego Internetu.

Zmodernizowana świetlica stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań dla lokalnej społeczności. Realizowane w niej będą zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Będzie pełniła także nową dodatkową funkcję. Powstanie w niej „Gminne Centrum Sztuk Wizualnych w Modlęcinie”. W porozumieniu z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu podjęto wspólne działania na rzecz organizacji różnego rodzaju zajęć i aktywności dla mieszkańców wsi Modlęcin i gminy z udziałem studentów ASP. Planowany jest cykl warsztatów artystycznych: rzeźby w kamieniu, modelownia w glinie, malowania, pracy na kole garncarskim, rysunku wielkoformatowego, ceramiki dla niepełnosprawnych, tworzenia instalacji przestrzennych, zajęć parateatralnych, czy warsztatów łączących taniec z twórczością artystyczną.

 

 


do góry  |