AKTUALNOŚCI

 

Zaproszenie na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2019 
(22.03.2019)

A A A

Zapraszamy mieszkańców Strzegomia i okolicznych gmin do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Do spotkania się z samym sobą. Do spotkania z Bogiem.

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku z inicjatywy ks. Jacka Stryczka. W 2018 r. Świebodzice pojawiły się na liście ponad 250 miast z 11 krajów, skąd można było wyruszyć na trasę o długości 43 km. Wszyscy uczestnicy chcieli mieć możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny niż dotychczas sposób. W sposób ekstremalny.

W tym roku można wyruszyć na 907 tras EDK z 413 miejscowości w 25 krajach (dane z 24 marca br.). W 2019 roku mamy możliwość kolejny raz podjąć decyzję o przejściu EDK. Rozpoczynamy 5 kwietnia 2019 r. Msza św. w intencji uczestników odbędzie się o godz. 20:00 w parafii św. Mikołaja w Świebodzicach. Po zakończeniu mszy św. wyruszamy na trasę. Trasa św. Mikołaja o długości 43 kilometrów rozpoczyna i kończy się w Świebodzicach. Ponownie decydujecie się na trud długiego marszu. Znów będziecie szli przez całą noc. Może być mgła, deszcz, śnieg lub błoto. Znów samotnie lub w małych grupach oderwani od świata, ze swoimi fizycznymi ograniczeniami i chęcią ich pokonania. To niepowtarzalny czas na stworzenie przestrzeni na spotkanie i rozmowę z Bogiem. Otwarcia na inspirację do zmiany. Ci, którzy przeszli EDK mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej Drogi Krzyżowej. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki w kościele, inaczej gdy na stopach pojawiły się odciski, nogi stają się ciężkie, raz po raz targane są skurczami, a do końca trasy pozostało jeszcze kilka lub kilkanaście kilometrów. TEGO SIĘ NIE DA OPISAĆ, TO TRZEBA PRZEŻYĆ.

UWAGA:

Należy pamiętać, że udział w EDK ma charakter indywidualnej praktyki religijnej. Każdy uczestnik wyrusza w trasę na własną odpowiedzialność. Jeżeli masz wątpliwości, czy podołasz trudom tej wędrówki, obejrzyj filmy o EDK na You Tube. W naszej pierwszej EDK na trasę wyszło ponad 40 osób. Przedział wiekowy uczestników, którzy ją ukończyli wynosił od 14-73 roku życia.

Rejestracja internetowa uczestników: https://www.edk.org.pl/trasa-edk/2674 

Telefoniczna - zadzwoń na numer: 535 145 615 lub 698 730 383.

 


do góry  |