AKTUALNOŚCI

 

"Drzwi otwarte LO"! 
(08.04.2019)

A A A

W dniach 1-3 kwietnia br. ponad czterystu uczniów klas ósmych szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów uczestniczyło w "Drzwiach otwartych LO".

Licealiści z klas pierwszych zaprezentowali profile klas za pomocą scenek, filmów i prezentacji. Nie zabrakło poruszających utworów muzycznych oraz brawurowego prowadzenia całości spotkania przez Dawida Malickiego. Po spotkaniu w auli uczniowie mieli okazję, posługując się mapką, zwiedzić gabinety przedmiotowe, w których nauczyciele wraz z licealistami zaprezentowali wyposażenie klas oraz przygotowali ciekawe zadania. Doświadczenia fizyczne, chemiczne, zadania biologiczne, matematyczne, informatyczne, quizy językowe, historyczne, a także warsztaty dziennikarskie i zadania sportowe - to tylko część propozycji, które czekały na uczniów.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła sala mundurowa, w której licealiści wystawili sprzęt wojskowy, ale także gościli policjantów z Komendy Powiatowej w Świdnicy i Komendy Powiatowej z Jawora prezentujących wyposażenie i pracę tej formacji. Ciekawe spotkanie dziennikarskie w studiu radiowym "Głos Liceum" poprowadzili również licealiści z klas dziennikarskich, do których dołączył absolwent LO oraz dziennikarstwa UO - Łukasz Grad.

To były bardzo dobre spotkania licealistów z młodszymi koleżankami i kolegami, którzy już niebawem będą dokonywać ważnego edukacyjnego wyboru.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


do góry  |