AKTUALNOŚCI

 

Pisarz Marcin Kozioł gościem Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy 
(09.04.2019)

A A A

W ostatni piątek (5 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Rogoźnicy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na spotkanie autorskie przybył znany i lubiany pisarz dla młodzieży Marcin Kozioł. Wizyta twórcy serii książek „Detektywi na kółkach” dotyczyła multimedialnej lekcji angażującej, a także rozmowy na temat utworu „Skrzynia Władcy Piorunów”.

Autor opowiadał o niezwykłych przygodach swoich literackich bohaterów i towarzyszącym im detektywistycznych zagadkach. Barwna historia stała się również pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, które są związane z wybitnym fizykiem zwanym „Władcą Piorunów”, czyli Nikoli Tesli. Uczniowie SP w Rogoźnicy odkrywając tajemnice naukowca, przeprowadzali doświadczenia i łamali szyfry.

Ważnym elementem rozmowy był także aspekt integracyjny. Marcin Kozioł, nawiązując do postaci z lektury tłumaczył, iż niepełnosprawność nie jest przeszkodą do realizacji marzeń.
Multimedialne opowieści bardzo zaciekawiły uczniów. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał autograf oraz pamiątkowe zdjęcie.

Zespół promocyjny
Elżbieta Jaskuła

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 


do góry  |