14.05.2019

Wieści wędkarskie

Zdjęcie Artykułu

W ostatnich tygodniach wiele ciekawego działo się na zbiornikach wędkarskich w Rusku i Głuszycy.

14 kwietnia br. na zbiorniku "Rekreacyjny" w Rusku odbyły się Zawody Gruntowe Feeder o Mistrzostwo Koła Strzegom w kategorii senior. Do rywalizacji zgłosiło się 31 zawodników. Zwyciężył Krystian Olszowy - 2940 pkt, który w pokonanym polu zostawił Krzysztofa Jankowskiego - 2340 pkt i Zbigniewa Jamrozika - 2230.

Dwa tygodnie później na rzece Bystrzyca w miejscowości Głuszyca miały miejsce Zawody Muchowe o Mistrzostwo Koła Strzegom w kategorii senior i junior. Uczestniczyło w nich 14 zawodników, w tym 8 seniorów i 6 juniorów. Rywalizowano od godz. 8.00 do 15.00 w dwóch turach. Po przeliczeniu kart startowych wyłoniono zwycięzców. Najlepsi wędkarze wystartują w Zawodach o Mistrzostwo Okręgu Wałbrzych. Zwycięzcom zostały wręczone puchary, medale i dyplomy.

3. Szymon Mroziuk

5 maja br. na zbiorniku "Rekreacyjny" w Rusku odbyły się Zawody Spławikowe o Puchar Miziołka. Zawody zaliczane były do Grand Prix Ziemi Strzegomskiej. Uczestniczyło w nich 31 zawodników. W zimny i wietrzny dzień ryby żerowały różnie, ale wyniki były słabe.

Wyniki:

1. miejsce - Natalia Jankowska - 1570 pkt
2. miejsce - Tomasz Częstochowski - 1145
3. miejsce - Grzegorz Sutyła - 945

Największą rybę - leszcz o dł. 29,5 cm - złowiła Natalia Jankowska. Zwycięzcom zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody. Fundatorem pucharu za największą rybę jest rodzina państwa Miziołków. Jeden z członków rodziny - Zygmunt Miziołek wręczał najlepszym wędkarzom puchary. Na zakończenie - niejako tradycyjnie - był poczęstunek gorącą kiełbaską.

Autor: Strzegom