SYSTEM ROWERÓW MIEJSKICH

ODSŁUCHAJ

W Strzegomiu dostępne są punkty, w których jest możliwość wypożyczenia roweru miejskiego. System wypożyczania funkcjonuje w sezonie, który zaczyna się 15 kwietnia, a kończy 15 listopada.

Aby wypożyczyć rower, należy skorzystać ze specjalnej aplikacji Geovelo, którą należy pobrać na telefon. Aplikacja umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Rowerem będzie można poruszać się w granicach administracyjnych gminy Strzegom.

Opłata za wypożyczenie roweru wynosi – 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 minut użytkowania, nie więcej jednak niż 9,- zł za dzień, czyli po 3 godzinach system zakończy naliczanie opłat. Z roweru będzie można korzystać przez całą dobę, następnie system zacznie naliczać opłatę jak za kolejne wypożyczenie. Zwrotu roweru można dokonać na każdej stacji, których lista znajduje się poniżej
Instrukcja obsługi znajduje się na każdym rowerze, a pomoc w wypożyczeniu można uzyskać również w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu (w godzinach pracy UM) oraz w Biurze Obsługi Roweru Publicznego pod nr telefonu: 572 779 100 w godzinach 8:00 – 16:00. Wszystkie usterki lub awarie można zgłaszać pod wskazany numer telefonu lub bezpośrednio przez aplikacje GeoVelo.

Lista stacji systemu Roweru Publicznego w Strzegomiu:

  1. ul. Rynek – przy Ratuszu
  2. ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Sosnową
  3. ul. Legnicka – Targowisko
  4. ul. Mickiewicza – przy wjeździe na terenu OSiRu
  5. ul. Dolna przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską
  6. ul. Aleja Wojska Polskiego przy Quick Parku
  7. ul. Olszowa na wysokości nr 2

  

 

 

Powrót