ODSŁUCHAJ
30.11.2021

Złoty medal MP dla Julii Herbut!

Zdjęcie Artykułu

Duży sukces odniosła judoczka AKS-u Strzegom – Julia Herbut, który podczas rozgrywanych w Pile Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo (27-28.11) wywalczyła złoty medal! W zawodach wystartowało 491 zawodników.

Julia Herbut rywalizowała w kategorii wagowej do 40 kg. W sumie na tatami w Pile stoczyła 4 walki, które wygrała przed czasem, zapewniając sobie tym samym 1. miejsce.

Druga zawodniczka - Klaudia Borowiec, w kategorii wagowej do 44 kg, przegrała swoje walki w eliminacjach i odpadła z dalszej rywalizacji.

Warto wspomnieć, że podczas dekoracji medalistek złoty krążek otrzymał również trener Julii - Józef Smoter.

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek zakończyły mistrzowskie i pucharowe zmagania we wszystkich grupach wiekowych organizowane przez Polski Związek Judo w 2021 r.