AKTUALNOŚCI

  

 

Nowoczesne przedszkole w budowie 
(02.02.2018)

A A A

 

Trwa budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi ponad 20-letni, w którym mieściło się do niedawna Publiczne Przedszkole nr 4.

Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in.: 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli".

- Niedawno zakończono wylewanie płyty fundamentowej pod całość inwestycji. Jest ona już uzbrojona i zaizolowana. Rozpoczął się już etap murowania ścian parteru i kolejnych kondygnacji - informuje Marzena Przybyłowska - Kołodziejczyk z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Inwestycję planuje się zakończyć w listopadzie 2018 r.

 

   

   

   

 


Ogromne dotacje dla gminy Strzegom 
(02.05.2017)

Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej - Roman Szełemej w piątek, 28 kwietnia br. gościł w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Strzegomiu, by oficjalnie poinformować o wielomilionowych dotacjach, które pozyskała gmina Strzegom ze środków unijnych powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.

Nasza gmina pozyskała dofinansowanie na: "Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu" i "Termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom".

Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej chwalił strzegomskie projekty, szczególnie ten dot. budowy przedszkola. - Dofinansowanie budowy przedszkola w wys. ponad 10 mln zł jest jednym z największych dofinansowań wśród 22 gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej. Był to bardzo dobrze oceniony projekt - jedyny, który dostał dofinansowanie. W ogóle projekty ze Strzegomia są bardzo dobrze przygotowywane i mówią to anonimowi eksperci, którzy je sprawdzają - zaznaczył w swoim przemówieniu Roman Szełemej.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe Strzegomia, radni z Komisji Oświaty i Wychowania, pracownicy Urzędu Miejskiego, dyrektorzy szkół, w których będzie przeprowadzona termomodernizacja oraz dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 4 i przedstawiciel Rady Rodziców.

Dodajmy, że dzieci z przedszkola nr 4 w podziękowaniu za wspaniały prezent zaśpiewały prezydentowi Romanowi Szełemejowi wesołą i optymistyczną piosenkę. W nagrodę otrzymały słodycze.

 

   

   

   

   

   


 
 


Są pieniądze na budowę przedszkola. Ponad 10 mln zł dotacji! 
(06.03.2017)

To dobra wiadomość dla strzegomskich przedszkolaków i ich rodziców! W tym roku rozpocznie się budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi 25-letni, w którym mieści się Publiczne Przedszkole nr 4. Wniosek złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, otrzymał pozytywną ocenę i tym samym uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł.

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończyła ocenę wniosku o dofinansowanie budowy budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej – przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu. Wydała pozytywną decyzję o przyznaniu dofinansowania dla tej inwestycji, co daje zielone światło dla rozpoczęcia budowy tego obiektu.

Powierzchnia użytkowa przedszkola – ponad 1900 m kw., w tym m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”. Planowane zakończenie inwestycji to lipiec 2017 r. , natomiast zakończenie – listopad 2018 r.

 

   

   

 


Starają się o dofinansowanie

Gmina Strzegom 11 października 2016 r. złożyła w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej wniosek o dofinansowanie budowy przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki 51 w Strzegomiu.

Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących znacznie podwyższone parametry energetyczne, w związku z czym będzie to budynek pasywny. - Dzięki temu możliwe było wnioskowanie w ramach konkursu dotyczącego budowy budynków demonstracyjnych, które po wybudowaniu będą stanowić wzór dla innych inwestorów, jak wdrażać nowoczesne rozwiązania energooszczędne w budownictwie użyteczności publicznej - informuje Marek Flakowski, zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Gmina Strzegom wnioskuje o dotację w wysokości blisko 10,5 mln zł.

Inwestycja jest planowana do realizacji w latach 2017-2018 na terenie obecnego Publicznego Przedszkola nr 4 w Strzegomiu.  

 


do góry  |