ROZWÓJ GMINY STRZEGOM

ODSŁUCHAJ
 

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam do Strzegomia. Malownicze położenie, wielowiekowa historia, wspaniałe zabytki na czele z Bazyliką Mniejszą pw. św. App Piotra i Pawła, dynamiczny rozwój oraz pęd ku nowoczesności sprawiają, że nasze miasto to atrakcyjne miejsce do życia i pracy.

Samorząd lokalny wykorzystując różne mechanizmy dla rozwoju inwestycji, kształtuje przyszłość Strzegomia poprzez tworzenie sprzyjających warunków dla powstawania nowych i rozwoju już istniejących inwestycji, a co najważniejsze stwarza dogodne warunki do powstania nowych miejsc pracy. W chwili obecnej priorytetem strzegomskiego samorządu jest budowa mieszkań przez gminę i deweloperów.

Pragnę zachęcić Państwa do inwestowania i podjęcia działalności na naszym terenie. Tworzymy przyjazne warunki rozwoju przedsiębiorczości. Udzielimy wszelkiej pomocy, aby Państwa zamierzenia inwestycyjne zrealizowane zostały szybko i sprawnie dla satysfakcji i zadowolenia obu stron.

W ostatnich latach wybudowaliśmy wiele nowych obiektów służących mieszkańcom m. in. pasywne przedszkole ze żłobkiem z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, pływalnię "Dolnośląski Delfinek", a także zrewitalizowaliśmy park miejski. Odbywa się u nas wiele atrakcyjnych imprez kulturalno-sportowych: Święto Granitu Strzegomskiego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru i Puchar Narodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Zapraszam na gościnną Ziemię Strzegomską, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością i razem kroczą w przyszłość. Proszę tego nie przeoczyć.

 
 
 
 
 
 
 
 
PLIK DO POBRANIA:
Powrót