AKTUALNOŚCI

 

Znamy dokładną obsadę! 
(12.12.2018)

A A A

 W sobotę 15 grudnia br. na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz czternasty, przedstawienie teatralne. Tym razem w LO zabrzmi musical "Mamma Mia"2 (fragmenty). Będzie to kontynuacja historii przedstawionej w poprzednim roku. Nie zabraknie jednak ciekawych rozstrzygnięć i nowych motywów.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i brak miejsc na przedstawieniach o godz. 16:00 i 19:00, zostanie wystawiony dodatkowy spektakl o godz. 14:00. Wszystkich chętnych zapraszamy do rezerwacji miejsc.

Licealne święto teatru ponownie objął Honorowym Patronatem Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. Niezmiennie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, samorządowcy, księża i goście. Nie zabraknie również znanych osobowości aktorskich i medialnych. W tym roku, na licealnych deskach, wystąpią: Agnieszka Kawiorska ("Pitbull. Ostatni pies","Ślad"), Beata Tadla (prezenterka telewizyjna, zwyciężczyni "Tańca z Gwiazdami"), Lesław Żurek ("Mała Moskwa", "Londyńczycy"), Mirosław Oczkoś ("Na Wspólnej", specjalista PR).

- To będzie wspaniała teatralna uczta z muzyką kultowego zespołu "ABBA". Poza tym przygotowaliśmy kilka muzycznych niespodzianek. Idea przedstawienia pozostaje niezmienna: wręczenie stypendiów maturzystom LO, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki maturalne i angażowali się w życie szkoły - dodaje dyrektor Tomasz Marczak.

Projekt został dofinansowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu w ramach zadania: "Organizacja imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym związanych z promocja gminy i jej dziedzictwa kulturowego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo" oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy w ramach obszaru: "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji. Organizowanie imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji, zwłaszcza związanych z promocją dziedzictwa kulturowego powiatu świdnickiego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo". Patronat medialny: Radio Sudety 24


do góry  |