AKTUALNOŚCI

 

O krok bliżej do przebudowy Olszowej 
(20.12.2018)

A A A

30 listopada na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego ukazała się ostateczna lista rankingowa wniosków złożonych do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

 

Wniosek Gminy Strzegom znalazł się na 15. miejscu wśród 36 wniosków dolnośląskich gmin, co pozwala liczyć na zakwalifikowanie się do programu w 2019 roku i uzyskanie dofinansowania. Lista rankingowa oczekuje obecnie na zatwierdzenie przez ministra właściwego ds. transportu i zostanie opublikowana do końca br.

Zaplanowana na 2019 rok przebudowa ul. Olszowej jest kolejnym etapem działań mających na celu wyprowadzenie ruchu ciężarowego poza teren osiedla mieszkaniowego oraz poprawę jakości życia mieszkańców tego rejonu Strzegomia. Obejmie blisko 1,2 km drogi począwszy od skrzyżowania z ul. Świdnicką w pobliżu ronda. Ulica zyska jezdnię asfaltową, chodniki z kostki betonowej, pobocza, nowe oświetlenie uliczne oraz kanalizację deszczową. Przewidziano również szereg rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego - w tym wyniesione skrzyżowanie i przejście dla pieszych, radar informujący o prędkości jazdy, aktywne oznakowanie drogowe i doświetlenie przejścia dla pieszych.

 

 

 


do góry  |