AKTUALNOŚCI

 

Jasełka i Wigilia w szkole podstawowej w Goczałkowie 
(28.12.2018)

A A A

Dnia 21.12.2018r., społeczność szkolna uczestniczyła w Bożonarodzeniowej Uroczystości, przepełnionej atmosferą rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i serdeczności. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem Jasełek – „Bóg się rodzi”. 

W tegorocznej inscenizacji, oprócz tradycyjnych postaci: Dzieciątka Jezus, Maryi, Józefa, pasterzy, królów i aniołów, wystąpili również: biedna dziewczynka, staruszka, śnieżynka i rozbójnik. Przesłanie zawarte w Jasełkach ukazało odbiorcom, że nie tylko mamy przychodzić do Jezusa z pokłonem - jak pasterze i królowie, ale również mamy dzielić się dobrem i miłością – tak jak uczyniła to śnieżynka, która wszystko co niosła dla Nowonarodzonego rozdała po drodze potrzebującym pomocy.

Po Jasełkach dyrektor Barbara Asynger złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, po czym został odczytany fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim i nastąpiła długa chwila dzielenia się opłatkiem, wymiany życzeń, śpiewania kolęd oraz poczęstunkiem. Na stole znalazły się wigilijne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi, ciasto, owoce i napoje, przygotowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wiesław Witkowski - zastępca burmistrza Strzegomia, Krzysztof Grondowski - radny i sołtys Goczałkowa, przedstawiciele Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Towarzystwa Przyjaciół Seminarium oraz rodzice.

Wspólnie spędzone chwile mocno zapisały się w naszych sercach, bo pochyleni nad żłóbkiem Jezusa odkryliśmy na nowo, że Bóg nas wszystkich. i każdego z osobna kocha.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
 


do góry  |