W każdy wtorek w godz
11:30 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530
To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, w którym znajduje się kilkaset eksponatów w kilku galeriach tematycznych. To co wyróżnia to miejsce to przede wszystkim: stanowiska - stacje doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach, sprawdzać, przekręcać, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć – aby uruchomić eksponat.
Uczestnicy wycieczki mogli samodzielnie eksperymentować przy stacjach doświadczalnych poświęconych przyrodzie, człowiekowi oraz ludzkiej percepcji świata fizycznego. Ponadto obejrzeli wystawę „Przyszłość jest dziś”, która prezentuje rozwiązania technologiczne z bliskiej przyszłości oraz uczestniczyli w spektaklu Teatru Wysokich Napięć ukazującym eksperymenty związane z prądem.
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się wizyta w planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie odbył się interaktywny pokaz pokazujący zmiany klimatu Ziemi i sąsiadujących z nią planet. Dzięki specjalnemu optycznemu projektorowi na nieboskłonie pojawia się 20 milionów gwiazd, wśród których można zobaczyć m.in. Drogę Mleczną.
Po doznaniach naukowych uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzenia zabytków naszej stolicy. Wśród najbardziej atrakcyjnych miejsc nie mogło zabraknąć: Pałacu Kultury i Nauki, kolumny Zygmunta, Grobu Nieznanego Żołnierza wraz ze zmianą warty oraz Krakowskiego Przedmieścia. Ostatnim, dodatkowym, punktem naszej wycieczki była podróż obiema liniami warszawskiego metra. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni oraz wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę ze świata nauki i kultury.
Opiekę nad uczniami w trakcie wycieczki sprawowały: Małgorzata Kowalik oraz Magdalena Franczak-Witko.