ODSŁUCHAJ
06.04.2022

Strzegomscy szachiści rywalizowali w Żarowie

Zdjęcie Artykułu

W sobotę 2 kwietnia w Żarowie liczna grupa szachistów z gminy Strzegom rywalizowała w Otwartych Mistrzostwach Żarowa w szachach. Zawody zgromadziły łącznie ponad 120 uczestników.

W turnieju tym aż 12 młodych szachistów z gminy Strzegom uzyskało wyższe kategorie szachowe.

IV kategorię zdobyli: Miłosz Stempniewicz, Wiktor Kiszkiel, Marta Drżał, Lena Kożuszkiewicz, Lena Lubera i Lena Biełous.

Niższa, V kategoria została zdobyta przez zawodników: Adam Czeretowicz, Szymon Malinowski, Kacper Kostrzewa, Adam Nowicki, Hania Kasendra i Jagoda Włodarczyk.

Wyniki strzegomskich szachistów:

W grupie A - OPEN startował Dawid Gołębczyk, zajmując 28. miejsce.

W grupie B (zawodnicy do lat 15) miejsce na podium zajęła Gabriella Gołębczyk, zajmując 3 lokatę i będąc najlepszą juniorką. W tej grupie rywalizowali także Stanisław Stelmaszak, Helena Macijowska, Szymon Cygan i Olivia Kurek.

W najmłodszej grupie C (do lat 10), gdzie rywalizowało łącznie 75 uczestników, zagrało aż 27 osób z gminy Strzegom. Najwyższe 2. miejsce zajął Oskar Kiszkiel, zdobywając tytuł wicemistrza Żarowa w tej grupie wiekowej. Wysokie miejsca zajęli także Jan Kasendra - 7. miejsce, Szymon Kostrzewa - 10. miejsce i Miłosz Stempniewicz - 11. miejsce.

Oprócz nich rywalizowali także: Wiktor Kiszkiel, Marta Drżał, Adam Nowicki, Lena Biełous, Adam Czeretowicz, Lena Lubera, Szymon Malinowski, Lena Kożuszkiewicz, Kacper Kostrzewa, Hanna Kasendra, Hubert Tobera, Martyna Diduszko, Adam Dubicki, Jagoda Włodarczyk, Bartosz Zieliński, Szymon Kielman, Maciej Dembiczak, Nataniel Lamka, Stasiu Krynicki, Antoni Sypko, Norbert Tarka, Julia Bomba i Wojciech Byra.

Autor: Strzegom