ODSŁUCHAJ
10.04.2019

Judocy AKS-u na zawodach w Polsce i za granicą

Zdjęcie Artykułu

W dniach 5-6 kwietnia br. judocy AKS-u Strzegom rywalizowali w niemieckim Rodewisch i Obornikach Śląskich.

W piątek, 5 kwietnia br. zawodnicy sekcji judo AKS-u Strzegom wyjechali do Niemiec na zawody na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu judo IPPON Rodewisch. W turnieju wystartowało ponad 500 zawodników. Drużyna AKS-u jako jedyna reprezentowała barwy narodowe. Nasi judocy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych nie ustępowali rywalom umiejętnościami. Pierwsze miejsce zdobył Leopold Bartosik. Drugą lokatę wywalczyli: Julia Jaworska i Urszula Strzelecka. Na najniższym stopniu podium stanęli: Natasza Zając, Maximilian Gnitecki, Wojciech Zontek i Wojciech Rasławski, natomiast Olivier Kubanek był czwarty. Gratulujemy udanego startu i czekamy na kolejne sukcesy. Start w zawodach odbył się dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.

W sobotę, 6 kwietnia br. w Obornikach Śląskich odbył się Turniej Judo „OKAMI CUP”.
W zawodach wzięło udział 590 zawodników z wielu klubów z kraju. Sekcję judo AKS-u reprezentowało 8 zawodników. Po stoczonych - pełnych emocji - pojedynkach nasi judocy wywalczyli zdobyli medale:

• złote: Nina Romanowska, Gracjan Maciejewski, Dariusz Kuś, Karol Górski i Kacper Gębala

• srebrne: Maja Oleksyk, Jakub Zalas

• czwarte miejsce: Tymon Pasławski

Gratulacje dla zawodników za dobry start w zawodach i dla trenerów: Józefa Smotera, Krzysztofa Poterały i Pawła Lasoty za świetne przygotowanie swoich podopiecznych.

Autor: Strzegom