Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
11:30 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.03.2021

Dzień Matematyki w Jaroszowie

Zdjęcie Artykułu

W piątek - 12 marca 2021 r. - uczniowie klasy pierwszej z PSP w Jaroszowie obchodzili Dzień Matematyki - królowej nauk.

Bawiąc się, a także ucząc pierwszoklasiści przekonali się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Uczniowie z radością i dużym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki i łamigłówki matematyczne, które kształtowały wyobraźnię, spostrzegawczość, koncentrację, pamięć, a także doskonaliły umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 20.
Dzień ten zapewne zapadnie w pamięci naszych pierwszoklasistów na długo.

*   *   *

„Matematyka w 2A fika”

Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, a inni wręcz nie cierpią. Jak się okazuje, nastawienie do tej dziedziny nauki można zmienić - co w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszowie udowodniła wychowawczyni drugoklasistów Barbara Zbrożek, organizując DZIEŃ MATEMATYKI pod hasłem „Matematyka w 2A fika”.

Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki. Wszyscy drugoklasiści wzięli czynny udział w Dniu Matematyki 2021. Uczniowie, poprzez zabawę, doskonalili swoje umiejętności matematyczne, utrwalali dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, porządkowanie liczb, grali w gry matematyczne: „Kołówka”, „Gra w 100”, „Trzy w rzędzie”, rozwiązywali zadania tekstowe, udzielali odpowiedzi na zagadki matematyczne, wykonywali obliczenia zegarowe, kalendarzowe, pieniężne, także z wykorzystaniem platform edukacyjnych.

Zadania i rywalizacja wzbudziły u uczniów wiele pozytywnych emocji. Dzień Matematyki stworzony został po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1003

Powrót