Uczniowie klas 1 – 8 aktywnie uczestniczyli w corocznym Festiwalu Nauki.
Warsztaty w klasach 1-3 odbyły się pod hasłem: „Pierwsze kroki w robotyce”. Roboty Botzees wprowadziły dzieci w świat kodowania i programowania w sposób przystępny, angażujący i rozwijający. W klasach IV odbyły się warsztaty pt. „Spacer po niebie – poznajemy gwiazdozbiory”. Podczas zajęć uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu astronomii, rozwijali umiejętność obserwacji oraz interpretacji zjawisk przyrodniczych. Po zapoznaniu się z mapą nieba wykonali prace plastyczne przedstawiające konstelacje dwunastu znaków zodiaku. Lekcja była doskonałą okazją do uczczenia dziedzictwa Mikołaja Kopernika, łącząc naukę z tradycją oraz pasją do odkrywania tajemnic wszechświata.
Klasy piąte tworzyły na warsztatach modele protistów zwierzęcego - Pantofelka i roślinnego -Eugleny, a klasy szóste modele Układu Słonecznego. Warsztaty dla klas siódmych odbyły się pod hasłem OZE - energia słoneczna. Chemiczne warsztaty mieli uczniowie klas ósmych. Wykrywali zawartość skrobi w produktach przetworzonych i nieprzetworzonych.
19 lutego w dniu urodzin Mikołaja Kopernika naszą szkołę opanowali młodzi Kopernicy. Klasy od 1 – 8 zaprezentowały swojego własnego, klasowego Kopernika. Odbył się również test wiedzy o patronie z wykorzystaniem aplikacji Quizizz.
Ostatnim elementem obchodów była Noc z Kopernikiem dedykowana uczniom klas ósmych. Podczas Nocy odbył się konkurs wiedzy o Polsce, mecz siatkówki „młodzi kontra retro”, warsztaty anglojęzyczne związane z postacią patrona szkoły, warsztaty astronomiczne, na których budowano przestrzenne modele Układu Słonecznego, tańce, śpiewy, pogaduchy do rana. Była to niezwykła noc, podczas której niewielu udało się zmrużyć oko.