Komunikaty

ODSŁUCHAJ
13.10.2020

Jest dotacja na wymianę pieców

Zdjęcie Artykułu

Mieszkańców, którzy w ostatnim czasie starali się o dotację na wymianę pieców informujemy, iż dotacja celowa ze środków budżetu gminy Strzegom w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” na dofinansowanie wymiany lokalnego źródła ciepła zasilanego paliwami stałymi lub biomasą na przyjazne środowisku źródło ciepła jest realizowana przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na podstawie umowy pożyczki nr 852/P/OA/WB/2020 z dnia 09.10.2020 r.

 Dotacja wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 4.000,00 zł (4 tysiące zł). Zadanie pn. "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego poprzez wymianę źródeł ciepła w Gminie Strzegom w 2019 r. - etap II" realizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu współfinansowane jest kwotą pożyczki w wysokości 249.164,27 zł. W ramach umowy na chwilę obecną dotacją zostało objętych 65 wniosków dla nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy Strzegom. Stare piece wymienione zostały na nowe kotły gazowe i/lub piece elektryczne, piece na biomasę i węglowe klasy V.

 

- Mam nadzieję, że udzielona dotacja na wymianę pieców przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu poprawi jakość powietrza w naszej gminie - podkreśla Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

 

Na zdjęciu logotyp Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 260

Powrót