Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.04.2020

Sukcesy literackie strzegomskich licealistek!

Zdjęcie Artykułu

Mimo sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, a temat walki z pandemią jest dziś bardzo ważny, sukces uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu nie może przejść bez echa. Mowa o dwóch uczennicach klasy drugiej o profilu humanistycznym - Nikol Juszczyk i Dominice Stachowicz, które zajęły ex aequo III miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie: "Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny", w kategorii prac literackich.

Obie napisały prace autorskie na temat: "Wyobraź sobie i scharakteryzuj absolwenta Collegium Nobilium, tj. młodego człowieka, który ukończył szkołę kierowaną wg metod i koncepcji ks. Stanisława Konarskiego. Co miał, jakie posiadał umiejętności, jakimi zasadami nauczono go kierować się w życiu, aby być uczciwym człowiekiem i dobrym obywatelem. Czy podobnych wartości uczy ciebie twoja szkoła?".

Jedna z laureatek tak napisała o swoim liceum:

"Czy moja szkoła uczy mnie podobnych wartości? Pierwszą istotną informacją jest to, że szkoła ta oferuje kształcenie profilowe i każdy uczeń może edukować się według własnych potrzeb i zainteresowań. W tej placówce jest możliwość brania udziału w konkursach, olimpiadach i zajęciach pozwalających rozwijać swoje pasje. Dzięki kompetencji naszych nauczycieli jesteśmy, poza wiedzą programową, edukowani w zakresie higieny, profilaktyki zdrowotnej. Uczymy się szacunku do przyrody i innych ludzi. Moja szkoła oferuje uczniom różnorodne wycieczki edukacyjne (tematyka wyjazdu jest związana z profilem wybranym przez danego wychowanka). Podróże te integrują ze sobą młodzież, uczą nowych rzeczy, a w dodatku są ciekawym doświadczeniem".

Warto dodać, że organizatorami konkursu byli: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie. Patronatem objęli go: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski; Ojciec Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów; Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego; Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina; Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty; Przemysław Omieczyński, prezes Zarządu Fundacji Niepodległości w Lublinie.

W jury zasiadali: prof. dr hab. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II - przewodniczący jury, Grażyna Kłos - nauczyciel-bibliotekarz, kierownik Wydziału Informacji i Informatyzacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, dr Patryk Iwańczyk - nauczyciel-bibliotekarz Wydziału Informacji i Informatyzacji Pedagogicznej tejże biblioteki.

Prace zostały wysłane na konkursu w czasie, gdy trwa pandemia, a w szkołach zdalne nauczanie, dlatego cieszy fakt, że uczennice chcą wykazywać tego typu aktywność, rozwijać swe uzdolnienia i nic nie stoi im na przeszkodzie. Poproszone o przesłanie zdjęć do artykułu (choć mają tylko kontakt telefoniczny i przez komunikatory), dołożyły starań, by połączyć zdjęcia i pogratulować sobie (przybić piątkę).

Gratulujemy zarówno Nikol i Dominice, jak i ich opiekunce - nauczycielce języka polskiego - Małgorzacie Kucharskiej!

Autor: Alan Tułacz
Liczba wyświetleń: 1022

Powrót