Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.04.2020

Dolnośląski Pakiet Gospodarczy

Zdjęcie Artykułu

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski zachęca dotkniętych kryzysem przedsiębiorców do skorzystania z tzw. "Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego".

To system pomocy dedykowany mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na Dolnym Śląsku. Wartość różnorodnych działań oferowanych w jego zakresie przekroczy miliard złotych. Przygotowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego Pakiet złagodzi ekonomiczne i gospodarcze skutki epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Pomoc oparta będzie na dwóch filarach: finansowym oraz koordynacyjno-doradczym. Zaangażowane będą w nią podległe samorządowi województwa instytucje otoczenia biznesu oraz agencje współpracy gospodarczej. Celem jest dotarcie do dolnośląskich przedsiębiorców z szeroką ofertą działań osłonowych pozwalających na zachowanie miejsc pracy i wsparcie funkcjonowania ich firm. Program działań będzie podlegał ciągłej weryfikacji oraz będzie przystosowywany do zmieniających się warunków gospodarczych. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych oraz środków będących w dyspozycji samorządu województwa.

Więcej szczegółów:

https://dolnoslaskipakiet.pl

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 316

Powrót