Aktualności

ODSŁUCHAJ
12.05.2020

RCKiK we Wrocławiu apeluje o krew!

Zdjęcie Artykułu

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu zwraca się do wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apel RCKiK we Wrocławiu:

- Apelujemy do Państwa! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-.

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów, po lekkostrawnym posiłku i należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę - tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 - 17.00).

Czekamy na was z niecierpliwością!

 

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 210

Powrót