Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.05.2020

"Nakrętkowe serce" przed ośrodkiem sportu

Zdjęcie Artykułu

Z inicjatywy Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu - przy współpracy z OSiR Sp. z o.o. - przed główną bramą wjazdową do Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło serce na nakrętki! Czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca ma ponad 1,5 metra wysokości i zmieści się w nim około 150 kg plastikowych nakrętek.

Codziennie każdy z nas pozbywa się plastikowych nakrętek stanowiących zamknięcie butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach i opakowaniach po najróżniejszych płynach. Tymczasem ich zbieranie może przybrać formę jednej z popularnych akcji charytatywno-ekologicznych.

Zebrane nakrętki sprzedawane są firmom recyklingowym i przerabiane na surowiec wtórny. Często, świadomi ich przydatności, odkładamy na bok bezużyteczne dla nas nakrętki, ale kiedy nazbiera się ich całkiem sporo, nie bardzo wiemy co z nimi zrobić.

Teraz można je przynieść do pojemnika, który 14 maja br. został zamontowany przed bramą wjazdową do strzegomskiego OSiR-u.
Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

- Chcielibyśmy żeby to serce napełniło się nakrętkami, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazane zostały na rzecz osób potrzebujących - podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski.

Autor: OSiR Strzegom
Liczba wyświetleń: 427

Powrót