Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.05.2020

PSP w Kostrzy uczciła 100. rocznicę urodzin swojego patrona

Zdjęcie Artykułu

Jako szkoła imienia Jana Pawła II już od początku roku szkolnego 2019/2020 podejmowaliśmy rozmaite działania zmierzające do uczczenia 100. rocznicy urodzin naszego Patrona. W tym celu opracowany został szkolny projekt edukacyjny "100- lecie urodzin Jana Pawła II", w którego realizację włączona została cała społeczność szkolna.

Nasi uczniowie opracowywali gazetki tematyczne przybliżające życiorys i działalność papieża, poznali jego ulubione pieśni, zmagali się w konkursach: plastycznym "Jan Paweł II w moich oczach" oraz literackim "List Jana Pawła II do dzieci", uczestniczyli w obchodach Dnia Papieskiego w kurii świdnickiej, przygotowali wieczór poezji Jana Pawła II, na który zaprosili zaprzyjaźnione szkoły, których patronem również jest Jan Paweł II.

Nie jest to jednak koniec działań, których się podjęli, ponieważ tuż przed 18 maja, kiedy to przypadają urodziny Św. Jana Pawła II, przygotowali piękne prace: laurki wyrażające podziękowania, portrety i inne wizerunki patrona, torty i ciasta urodzinowe, które skonsumowali wspólnie z rodziną oraz "okna papieskie". Wspaniałą inicjatywą było również wspólne odśpiewanie hymnu szkoły, co zostało uwiecznione na pamiątkowym filmiku.

Jesteśmy dumni, że pomimo trudnego czasu, w jakim się obecnie znajdujemy, nasi uczniowie i ich rodzice z takim zaangażowaniem włączyli się w obchody tej ważnej dla nas rocznicy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły za hołd oddany Św. Janowi Pawłowi II.

 

Autor: PSP Kostrza
Liczba wyświetleń: 766

Powrót