Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.06.2020

"Magiczny Dywan" w Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu

Zdjęcie Artykułu

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w XXI w. Do wielu nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w które wyposażone jest Przedszkole Tęcza (m. in. multimedialna tablica interaktywna, laptopy, projektory), kilka miesięcy temu dołączył "Magiczny Dywan".

To multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Obraz, który wyświetlany jest przy pomocy rzutnika, daje efekt wirtualnego dywanu, na którym dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę. "Magiczny Dywan" pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna pozwala - poprzez gry i zabawy ruchowe - rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć się.

- Nasze przedszkolaki przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, pluskają się w "wirtualnej" rzece, grają w piłkę nożną, tenis, poznają litery, cyfry, instrumenty, wyruszają w kosmos oraz wiele innych. "Magiczny Dywan" czeka na dalsze zabawy z odkrywcami z przedszkola "Tęcza" - podkreśla Anna Janczak-Róg, dyrektor przedszkola w Międzyrzeczu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 527

Powrót