Aktualności

ODSŁUCHAJ
18.06.2020

"Lego-Robotyka" w Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu

Zdjęcie Artykułu

Wszechstronny rozwój dziecka jest nieodłącznym elementem procesu nauczania. W Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu ten zapewniany jest wraz z postępem nowych technologii.

Realizujemy szereg zajęć rozwijających kreatywność i innowacyjność oraz posiadamy pomoce dydaktyczne, które ułatwiają nam ich realizację. Wśród naszych zasobów dydaktycznych znajdują się zestawy kloców lego WeDo wraz z oprogramowaniem i laptopami. Prowadzimy warsztaty z "Lego-Robotyki", podczas których przedszkolaki mają możliwość uczyć się podstaw robotyki za pomocą przystosowanych klocków lego.

Na zajęciach konstruujemy budowle zgodnie z instrukcjami, uczymy się podstawowych pojęć i technik wykorzystywanych w robotyce oraz sami programujemy nasze konstrukcje za pomocą przystosowanych laptopów. Do programowania wykorzystywany jest tzw. "język obrazkowy". Po wybudowaniu swojego robota przedszkolaki samodzielnie decydują o sposobie poruszania się, wydawanych odgłosach oraz kolorach dominujących budowli, co daje im ogromną satysfakcję i poczucie odpowiedzialności.

Warsztaty takie dostarczają najmłodszym cennej wiedzy, doskonalą umiejętność przeliczania, rozróżniania kolorów, uczą techniki logicznego myślenia i zdolności manualnych.

Autor: Anna Janczak-Róg, dyrektor przedszkola w Międzyrzeczu
Liczba wyświetleń: 526

Powrót