Aktualności

ODSŁUCHAJ
23.06.2020

Dzieci z rodzin zastępczych dostały tablety

Zdjęcie Artykułu

Dwanaście komputerów i osiem tabletów trafiło do dzieci z rodzin zastępczych z powiatu świdnickiego. To odpowiedź na apel wystosowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

- Problem pojawił się wraz z wprowadzeniem zdalnej nauki. W tych rodzinach, gdzie przebywało więcej dzieci, nie było możliwości nauki. Poprosiliśmy wówczas o pomoc państwa i okazało się, że jest sporo osób gotowych, by przekazać nowy bądź nieużywany sprzęt dzieciom z rodzin zastępczych – mówi szefowa Zespołu ds. Pieczy Zastępczej, Katarzyna Dudkiewicz.

Do rodzin trafiło 12 komputerów oraz osiem tabletów ufundowanych przez BNY Mellon z Wrocławia. Zupełnie za darmo serwisu komputerowego podjął się Wolnet.

Na tym wciąż nie koniec dobrych wieści. Świdnickie Wagony przekazały też dwa tysiące złotych na zakup środków ochrony osobistej dla naszych rodzin. – Płyny do dezynfekcji, rękawiczki i maseczki już trafiły do naszych rodzin. To też nie jedyna pomoc Wagonów Świdnica. Mamy też obietnicę przekazania 4 tysięcy złotych na działania związane z funkcjonowaniem naszych rodzin zastępczych – mówi Katarzyna Dudkiewicz i dodaje, że firma Wagony od lat jest Przyjacielem Rodzin Zastępczych działających na terenie powiatu świdnickiego.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 206

Powrót