Aktualności

ODSŁUCHAJ
25.06.2020

Sensoplastyka w Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu

Zdjęcie Artykułu

W Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu jedną z marek zajęć rozwojowych jest sensoplastyka. Zajęcia te stanowią warsztat twórczego myślenia dziecka poprzez stymulowanie jego zmysłów, a tym samym rozwój dziecięcej kreatywności.

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w „Tęczy”. Poprzez prace plastyczne można poznać wychowanka: jego emocje, rozwój intelektualny i zainteresowania. Obserwujemy, że podczas tworzenia przedszkolaki doznają silnych przeżyć. Wynikają one nie tyle z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć, których dzieci, w tym wieku, często nie są w stanie opowiedzieć słowami.

- Na zajęciach sensoplastyki nasze dzieci samodzielnie przygotowują różnorodne masy plastyczne takie jak: kolorowa, pachnąca ciastolina, tęczowe makarony, piankolina czy ciecz newtonowska. Biedronki i Motylki uczą się również podejmować indywidualne decyzje. Rzeczywistym przewodnikiem jest tu dziecięca wyobraźnia. Głośny śmiech dzieci i fascynacja materiałami uświadamiają nam, że zajęcia sprawiają najmłodszym ogromną frajdę, a one same z niecierpliwością czekają na kolejne zadania. Obserwujemy, że praca sensoryczna nie tylko rozwija, ale jeszcze bardziej ułatwia nawiązywanie kontaktu emocjonalnego oraz przyczynia się do budowania właściwych relacji i współdziałania w grupie rówieśniczej. I to zachęca nas do generowania nowych pomysłów. To wszystko dla naszych kochanych przedszkolaków! Będziemy bawić się dalej, bo to dopiero początek! – zaznacza Anna Janczak-Róg, dyrektor przedszkola w Międzyrzeczu.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 761

Powrót