Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.06.2020

"Święto patronów Strzegomia Apostołów Piotra i Pawła.

Zdjęcie Artykułu


Drodzy Strzegomianie,

Rok 2012 zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach naszego miasta. W Strzegomiu odbyły się bowiem uroczystości związane z 770-leciem lokacji miasta, 10-leciem nadania kościołowi św. Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu tytułu Bazyliki Mniejszej. W tym roku również Abp Francesco Pio Tamburrino, Honorowy Obywatel Strzegomia, odczytał dekret potwierdzający ogłoszenie św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia.

Święty Piotr był rybakiem, opoką, na której Chrystus postanowił zbudować swój Kościół. Jego atrybutem jest klucz do bram Królestwa Niebieskiego. Święty Paweł był prześladowcą chrześcijan,
a po nawróceniu stał się Apostołem Narodów. W ręku trzyma miecz, symbol ciętego słowa, jakim władał i narzędzia, od którego zginął. Obydwaj święci zginęli śmiercią męczeńską w Rzymie, pozostając wierni najwyższym wartościom.

Ogłoszenie św. Apostołów Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia jest świętem wszystkich mieszkańców. Na naszych oczach gmina zmienia się w pod względem gospodarczym, kulturalnym w zakresie sportu i turystyki. To efekt zaangażowania wielu osób, instytucji oraz organizacji podejmujących przedsięwzięcia wyzwalające potencjał tkwiący we wspaniałych ludziach, którzy mieszkają, uczą się lub pracują w gminie Strzegom.

Wszystkim Strzegomianom i przyjaciołom miasta składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, siły i optymizmu, aby móc w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje nam nasza Mała Ojczyzna.

Zbigniew Suchyta
Burmistrz Strzegomia

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 248

Powrót