Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.07.2020

Zajęcia sportowe w Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu

Zdjęcie Artykułu

Aktywność ruchowa jest biologiczną potrzebą dziecka. W Tęczy zapewniamy odpowiedni rozwój fizyczny poprzez realizację ciekawych zajęć sportowych. Jest to jedna z przyjemniejszych i pożyteczniejszych form rozrywki oraz wypoczynku.

Zabawy sportowe wpływają na prężność ciała, podnoszą sprawność umysłu, a także kształtują charakter naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu podejmujemy wiele działań, które mają na celu zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej, ale również kształtowania zachowań prozdrowotnych, nabywania wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacania przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Na zajęciach tworzymy zróżnicowane tory przeszkód, konkurencje sportowe oraz wymyślamy ciekawe zadania ruchowe wpływające na rozwój równowagi oraz orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni. Realizację powyższych zadań ułatwia nam sprzęt sportowy, którym dysponujemy w placówce, m.in. kubełki do ćwiczeń równowagi, półkule oraz dyski sensoryczne, płotki, pachołki, dyski sensoryczne do balansowania, zestawy do balansowania, i tzw. "kolorowa rzeka".

Zabawy takie wpływają na rozwój motoryki dużej oraz integrację sensoryczną, a nasze zaplecze sportowe jest stale powiększane.

 

Autor: Przedszkole Tęcza
Liczba wyświetleń: 461

Powrót