Aktualności

ODSŁUCHAJ
03.07.2020

Pogrzeb Ś. P. ks. Marka Żmudy - bardzo ważny apel do mieszkańców!

Zdjęcie Artykułu

W związku z dwudniowymi uroczystościami pogrzebowymi Ś. P. ks. kanonika Marka Żmudy [niedzielny wieczór (05.07) - poniedziałkowe przedpołudnie i popołudnie (06.07)], zwracamy się z ogromną prośbą do mieszkańców Strzegomia o nieparkowanie samochodów w pobliżu Bazyliki Mniejszej i kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej oraz na trasie przejścia konduktu żałobnego.

W uroczystościach zapewne będzie uczestniczyć wiele osób i dlatego ważne jest, by była przestrzeń do swobodnego przejścia procesji pogrzebowej.
Strzegomskie ulice, którymi będzie przechodził kondukt będą czasowo zamknięte dla ruchu kołowego:

  • w niedzielny wieczór (Pl. Jana Pawła II, ul. Kościelna, ul. Dąbrowskiego, Rynek, ul. Kościuszki - w pobliżu kościoła);
  • w poniedziałkowe przedpołudnie i popołudnie (ul. Kościuszki - w pobliżu kościoła, Rynek, ul. Świdnicka i ul. Olszowa).

Program uroczystości pogrzebowych ks. Marka Żmudy:

niedziela, 05.07

  • godz. 18.30 - Msza św. z eksportą pod przewodnictwem JE ks. bp. Adama Bałabucha - bazylika pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu

Po mszy św. wyruszy procesja żałobna do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu.

poniedziałek, 06.07

  • godz. 10.00 - Różaniec - kościół pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej
  • godz. 10.40 - okolicznościowe przemówienia
  • godz.11.00 - Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem JE ks. bp. Ignacego Deca

Po mszy św. wyruszy kondukt pogrzebowy na cmentarz przy ul. Olszowej.

WAŻNE!

Kto nie musi korzystać z samochodu w trakcie uroczystości pogrzebowych, prosimy o rezygnację z tego środka transportu.

W Centrum Aktywności Społecznej "Karmel" w Strzegomiu na czas uroczystości będą udostępnione toalety. Dodatkowo będzie tam poczekalnia dla uczestników pogrzebu i możliwość poczęstunku (kawa, herbata, woda).

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1533

Powrót