Aktualności

ODSŁUCHAJ
07.08.2020

Strzegom A Cappella

Zdjęcie Artykułu

Już wkrótce muzyka klasyczna w mistrzowskim wykonaniu zabrzmi w naszej Bazylice.

W dniach 28, 29 i 30 sierpnia 2020 r. zapraszamy na festiwal Strzegom A Cappella. Będzie to trzydniowe forum najbardziej uznanych zespołów wokalnych w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu, perle śląskiego gotyku wpisanej na listę Pomników Historii, jednym z najpiękniejszych zabytków gotyckich w Polsce.

W bieżącym roku dla publiczności wystąpią najlepsze, polskie zespoły wokalne, jak Capella Cracoviensis, Chór Polskiego Radia i Chór Narodowego Forum Muzyki. W kolejnych dwóch latach do Strzegomia zawitają nie mniej znakomite zespoły z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Belgii. Festiwal objęty został patronatem medialnym TVP Kultura oraz Programu II Polskiego Radia.

Organizatorzy nie ukrywają, że liczą na to, iż trzydniowe forum gwiazd muzycznych w Strzegomiu promowane w ogólnopolskich mediach oraz poprzez kanały promocji Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy zachęci publiczność z całej Polski i z zagranicy do przyjazdu do Strzegomia na weekend, zwiedzania nie tylko Bazyliki Mniejszej, ale także pozostałych wspaniałych zabytków naszego miasta oraz podróży krajoznawczych po Dolnym Śląsku.

Realizatorem projektu jest Strzegomskie Centrum Kultury, a wydarzenie dofinansowane zostało przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2020-2022 kwotą 150 tys. zł.

 

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 847

Powrót