Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.09.2020

Rodzina z Olszan czeka na pomoc!

Zdjęcie Artykułu

Dom Doroty i Damiana Kurków z Olszan ucierpiał podczas wichury, która przeszła nad gminą Strzegom 5.09.2020 r.

Rodzina wychowuje troje dzieci - niepełnosprawnego 13-letniego Bartosza, 6-letniego Franciszka oraz 2-letniego Jana. Rodzina, w jednej chwili, została bez dachu nad głową. Silny podmuch wiatru zniszczył dom, który w obecnym stanie nie nadaje się do zamieszkania. Uszkodzeniu uległ także sufit i pomieszczenia mieszkalne. W budynku mieszkają również mama i brat pana Damiana. Rodzina nie ma uregulowanej sytuacji spadkowej, dlatego pomoc instytucji samorządowych i państwowych jest niemożliwa. Koszt remontu oszacowano wstępnie na ok. 500 tys. zł, w tym najpilniejsza jest naprawa dachu określona na kwotę ok. 150 tys. zł.

Sytuacja rodziny jest naprawdę dramatyczna, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc rodzinie. Każda wpłacona złotówka zostanie przeznaczona na przeprowadzenie remontu domu, który jest w tej chwili bardzo pilny, bo przecież zbliża się zima. Własnymi siłami możemy sprawić, że rodzina Państwa Kurek powróci do swojego domu, dlatego apelujemy o pomoc i o przekazanie tego apelu, jak największej liczbie osób.

Wpłat można dokonywać za pomocą strony internetowej www.pomagam.pl/mkgpa66f    oraz do puszek w ramach zbiórki publicznej.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 4843

Powrót