Aktualności

ODSŁUCHAJ
14.09.2020

Narodowe Czytanie "Balladyny" w LO

Zdjęcie Artykułu

W piątek (04.09.2020 r.) w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego miała miejsce ogólnopolska akcja ,,Narodowe Czytanie".

W spotkaniu brały udział dwie klasy humanistyczne - Ia oraz IIag. W tym roku w całej Polsce i niektórych zakątkach świata czytano dramat Juliusza Słowackiego ,,Balladyna", zatem i nasza szkoła przyłączyła się, jak co roku, do tej akcji. Nauczycielka języka polskiego - p. Ewelina Maćkiewicz wprowadziła nas w temat akcji krótkim wstępem na temat okoliczności powstania utworu. Głos na temat problematyki "Balladyny" zabrali również: p. Małgorzata Kucharska oraz dyr. Tomasz Marczak.

Pod przewodnictwem naszych polonistek: p. Małgorzaty Kucharskiej, p. Beaty Suwart-Orzechowskiej i p. Eweliny Maćkiewicz rozpoczęliśmy wspólne czytanie utworu. Chętni uczniowie prezentowali fragmenty dramatu z podziałem na role. Narodowe Czytanie spotkało się z dużą aprobatą wśród uczniów. Była to świetna okazja do sprawdzenia się w znajomości narodowych utworów i wcielenia się w role intrygujących literackich postaci czasów romantyzmu, a także wzajemnego poznania się uczniów klas pierwszych z nowymi koleżankami i kolegami.

Warto dodać, że akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

 

Autor: Justyna Sitarek
Liczba wyświetleń: 491

Powrót