Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.10.2020

Sukcesy na szachownicy

Zdjęcie Artykułu

W dniach 3-4 października br. w Żarowie rozegrany został VIII Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego. W tym roku memoriał został zorganizowany w ograniczonej formule, z udziałem tylko najmłodszych szachistów. Tradycyjnie wzięła w nim udział spora grupa młodych miłośników gry w szachy ze Strzegomia.

W najsilniejszej grupie A zwyciężył Artur Ratkowski, jednocześnie zdobywając II kategorię szachową. W grupie B najwyżej została sklasyfikowana Gabriella Gołębczyk, zajmując 3 miejsce, na 6 miejscu znalazł się Filip Rybka, a na 8 - Szymon Cygan. W grupie C na 3. miejscu zakończyła turniej Aleksandra Wiśniewska. Ola była bardzo blisko zdobycia III kategorii szachowej, do której zabrakło jej jedynie 0,5 punktu.

Grupa D, w której grali zawodnicy z najniższą V kategorią oraz bez kategorii, została zdominowana przez szachistów ze Strzegomia. Zwyciężył w niej Jakub Jedyńczuk, na 3. miejscu uplasował się Patryk Miciuk, 4. miejsce zajęła Aleksandra Kasprzak, 5 był Maximilian Gnitecki. W grupie tej zagrali także: Wiktor Mijal, Jan Kasendra, Martyna Diduszko, Maciej Kubiak, Ada Jermacz i Piotr Ratkowski.

W grupie D aż cztery osoby ze Strzegomia zdobyły kategorie szachowe: Jakub Jedyńczuk i Aleksandra Kasprzak - IV kategoria szachowa oraz Maximilian Gnitecki i Martyna Diduszko - V kategoria szachowa.

Autor: Artur Adamek
Liczba wyświetleń: 395

Powrót