Aktualności

ODSŁUCHAJ
24.11.2020

Ruszył remont „Fortu Gaj”!

Zdjęcie Artykułu

Rozpoczął się I etap modernizacji „Fortu Gaj” w Strzegomiu. Miejsce od wielu lat czeka na całkowitą przebudowę. Obecnie wykonywana jest droga dojazdowa oraz czyszczenie terenu z zakrzaczeń i zarośli.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest konsorcjum firm: Budraf Sp. z o. o. z Wałbrzycha (lider) oraz PPUH "Drog-Ziem ze Stanowic" (partner). Koszt rewitalizacji I etapu wyniesie blisko 4,5 mln zł. Termin realizacji to koniec września 2021 r. Strzegomianie już wiele lat czekają na rewitalizację „Fortu Gaj”, który był jednym z ulubionych miejsc dla wielu pokoleń mieszkańców. Środki na remont i modernizację będą pochodzić z „Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”  (ok. 2 mln zł) i z budżetu gminy.

Cały teren będzie oczyszczony, odnowione zostaną mury okalające, wybudowana zostanie kanalizacja. Teren będzie zaopatrzony w wodę i prąd. Pojawią się nowe ścieżki, mała architektura, toalety i nowe nasadzenia, zamontowany zostanie monitoring. Atrakcję „Fortu Gaj” stanowić będzie fontanna i miejsce na ognisko i grilla. Dopełnieniem będą ławki, stolik kamienny, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 528

Powrót