Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.11.2020

Sukces uczennicy z Goczałkowa

Zdjęcie Artykułu

„Błogosławiony ksiądz Gerhard Hirschfelder - obrońca młodzieży” to tytuł konkursu zorganizowanego w diecezji świdnickiej przez Parafię św. Bartłomieja w Kudowie-Zdroju oraz Fundację Odnowy Ziemi Noworudzkiej.

Celem konkursu było przybliżenie postaci pierwszego błogosławionego diecezji świdnickiej ks. Gerharda Hirschfeldera, którego 10. rocznica beatyfikacji przypada w tym roku. Błogosławiony ks. Gerhard Hirschfeleder to niezłomny kapłan i obrońca młodzieży przed zgubną ideologią nazistowską w czasach hitlerowskich, zamęczony w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau za wypowiedziane słowa: „Kto z serc młodzieży wyrywa wiarę w Chrystusa, jest zbrodniarzem”.

Honorowy patronat nad konkursem objął ks. bp Marek Mendyk, a patronat medialny sprawował „Nasz Dziennik”. Konkurs skierowany został do dzieci, młodzieży i dorosłych. Przebiegał on w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.

Miło poinformować, że w kategorii plastycznej Oliwia Miszczak, uczennica klasy ósmej szkoły podstawowej w Goczałkowie zajęła 1. miejsce. Sukces Oliwii jest dowodem na to, że czas epidemii nie stanowi przeszkody dla ambitnych uczniów, którzy chcą rozwijać zainteresowania i osiągać szczytne cele.

Praca laureatki powstała pod kierunkiem Ewy Miałkowskiej. Zarówno uczennica, jak i opiekunka otrzymały pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Oliwii dziękujemy za włożony wysiłek w przygotowanie pracy konkursowej i życzymy niegasnącego zapału w realizacji zamierzeń i kolejnych osiąganych sukcesów.

Autor: PSP Goczałków
Liczba wyświetleń: 429

Powrót