Aktualności

ODSŁUCHAJ
01.12.2020

„Młodzi listy piszą” w Jaroszowie

Zdjęcie Artykułu

Pod taką nazwą uczniowie klas: 4a, 6a i 7b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie realizują ogólnopolski program edukacji polonistycznej koordynowany przez nauczycielkę języka polskiego – Małgorzatę Januś.

W tym ogólnopolskim projekcie biorą udział uczniowie i nauczyciele z różnych szkół w Polsce. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ozimku, Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie i Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie to partnerzy naszych uczniów. Od października do czerwca uczniowie piszą do swoich kolegów z innej miejscowości listy na określony temat wg określonego przez nauczycieli harmonogramu.

Ze względu na nauczanie zdalne, w zeszłym roku szkolnym udało się wysłać dwa listy i kartki świąteczne. W tym roku szkolnym nasi uczniowie już otrzymali swoje pierwsze listy, a także sami napisali listy, w których należało się przedstawić. Najbardziej zadowoleni byli oczywiście czwartoklasiści – dla niektórych był to pierwszy w życiu prawdziwy list!

Udział w projekcie niewątpliwie pozwoli uczniom na doskonalenie umiejętności pisania, wyrażania swoich myśli, redagowania zdań. Poznają również nowych kolegów, nawiązują relacje z rówieśnikami z innych szkół. Niektórzy przyznali, że poprawili charakter pisma, a wszyscy chcieliby kontynuować pisanie listów w następnych latach szkolnych.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 303

Powrót