Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.12.2020

Joanna Szczepanowska ze strzegomskiego LO wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Zdjęcie Artykułu

„Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim edycja 7. 70 twarzy Kaczmarskiego” – pod takim tytułem w grudniu 2020 roku Fundacja Underground, w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przeprowadziła konkurs o charakterze ogólnopolskim

Celem konkursu były: promocja uczniów wybitnie uzdolnionych w zakresie nauk humanistycznych; rozwijanie umiejętności szukania, analizowania i posługiwania się różnymi źródłami wiedzy; wspieranie u młodzieży szkolnej umiejętności literackich; wzmacnianie konstruktywnych postaw, umiejętności współpracy, komunikacji oraz pasji badawczej uczniów; popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy nt. wybranych wybitnych twórców polskiej, europejskiej i światowej kultury; kultywowanie pamięci o Jacku Kaczmarskim.

Miło nam poinformować, że w kategorii indywidualnej konkursu wyróżnienie zdobyła Joanna Szczepanowska – uczennica kl. 3a LO w Strzegomiu. Na pierwszym etapie konkursu napisała esej dotyczący związków twórczości Jacka Kaczmarskiego z dorobkiem Witkacego. W swej pracy starała się też uwzględnić dokonania artystyczne spadkobierców, dla których Kaczmarski stał się mistrzem i inspiratorem.

Po zakwalifikowaniu się do finału, Joanna wzięła udział w ustnych prezentacjach finalistów przed Komisją Konkursową. Etap ten realizowany był za pośrednictwem łącza internetowego. Przebiegał on następująco: uczestnicy, mając do dyspozycji 30 minut, dokonywali ustnej prezentacji swojej pracy oraz odpowiadali na cztery pytania Komisji Konkursowej.

Joanna znalazła się w gronie 33 finalistów, a następnie wśród 8 nagrodzonych. Gratulacje należą się Joasi, ale i jej opiekunce merytorycznej – Pani Małgorzacie Kucharskiej!

https://fundacjaunderground.pl/edycja-7-lekcji---70-twarzy-kaczmarskiego--20202021 

 

Autor: Karolina Tekiela
Liczba wyświetleń: 1282

Powrót