Aktualności

ODSŁUCHAJ
19.01.2021

Unowocześniona pracownia w Goczałkowie

Zdjęcie Artykułu

Trudno wyobrazić sobie lekcje różnych przedmiotów, a szczególnie lekcje informatyki bez nowoczesnego sprzętu komputerowego. Oczekiwane obecnie kompetencje w zakresie technologii cyfrowej wykraczają poza tradycyjnie rozumianą alfabetyzację komputerową i biegłość w zakresie korzystania z technologii.

Informatyka staje się powszechnym językiem niemal każdej dziedziny i wyposaża je w nowe narzędzia, a zmiany w technologii informacyjnej zachodzą bardzo szybko. Wczesny kontakt w szkole z informatyką powinien przybliżyć uczniom możliwości zastosowań tej dziedziny oraz wzbudzić zainteresowanie informatyką.

Aby sprostać tym wymogom, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta przeznaczył kwotę 16 tys. zł na zakup 16 komputerów wraz z oprogramowaniem, które posłużą uczniom z Goczałkowa. - Teraz każdy uczeń, idąc z duchem czasu i nowymi możliwościami komputerów i ich zastosowań, będzie mógł pracować na nowoczesnym sprzęcie, rozwijać swoje zainteresowania, inwencję i kreatywność. Jesteśmy wdzięczni burmistrzowi za okazane wsparcie – zaznacza Barbara Asynger, dyrektor PSP Goczałków.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 696

Powrót